Chceš dávat své rodině to nejlepší? Ale dochází Ti síly? Poradím Ti, co s tím.

Chceš dávat své rodině to nejlepší? 
Svým dětem, svému muži? 

To je v pořádku, v podstatě tohle chceme všechny. Já to taky chtěla a pořád chci. Ale došla jsem do stavu, kdy ať jsem chtěla sebevíc, už nebylo co dát, nebylo z čeho brát, nebyla energie, nebyla šťáva, nebyly už ani nervy, nebylo NIC. Bylo jen vyčerpání a pak deprese, že už mi to nejde jako dřív. 

Teď Ti můžu jen předat radu, ale jak s tím naložíš je už jen na tobě! Nikdo to za Tebe neudělá! To musíš ty sama.

Představ si, že jsi automobil. Ano, to je to absolutně nejjednodušší přirovnání. Když po autu chceš, aby tě někam dovezlo, potřebuješ mu dodat palivo. A to není všechno. Taky bude chtít čas o času nějaký servis, dolít olej, nebo třeba vyčistit. Hmm. Už chápeš, kam tím směřuju? 

Sepiš si na papír, nebo klidně do mobilu, ale NAPIŠ si to! Co je tvoje palivo, co tě vyživuje, co ti dobíjí zpátky baterky, čím si můžeš dočerpat svoji energii? V téhle fázi se vyprdni na omezující myšlenky, zda je to skutečně proveditelné a prostě jen piš. 

Co potřebuješ?

Napiš si, co potřebuješ každý den. Spát, jíst, kafe, koupel? Hodinu o samotě? 
Napiš si co potřebuješ každý týden, výlet, kávička nebo víno s kamarádkami, rande s mužem? 
Co potřebuješ každý měsíc a co každý rok? Dovolená? Wellness odpočinek, kempování? Nějaký workshop věnovat se práci, sebevzdělávání, seberozvoji? Koupit si něco pěkného na sebe, jen tak se rozmazlit? Co ti dělá dobře?

Házím to sem, jak mi to chodí na mysl, jsou to jen příklady nic víc. Někdo potřebuje každý týden na welness, někdo jednou za rok. Některé dobíjí baterky kafe s kámoškou, jiná půjde radši na hodinu do lesa sama nebo na procházku se psem. Takže piš. 

Pak si to celé projdi a napiš si, jak jednotlivé věci můžeš provést. Třeba kafe s kámoškou na dvě hoďky jednou za týden. Jak to provedu? Tak třeba pohlídá děti tatínek. Takže vyberu termíny, kdy bude moci on hlídat děti. Ale nezapomeň. Jen pravidelnost má ten správný efekt. Nevynechávej a udělej si z toho rutinu. 

Možná dojdeš do fáze, že máš pocit, že i kdyby si se stavěla na hlavu, tak nevymyslelíš způsob, jak tohle dobití baterek provést. Nepropadej panice a hlavně se toho bodu nevzdávej!

A tak pokračuj dál a dál u každého bodu. 
Možná dojdeš do fáze, že máš pocit, že i kdyby si se stavěla na hlavu, tak nevymyslelíš způsob, jak tohle dobití baterek provést. Nepropadej panice a hlavně se toho bodu nevzdávej! Klidně si napiš, „zatím neznám způsob, jak to provést, ale najdu ho!“ Tak např. Každý měsíc na víkend se svým mužem začnu jezdit na wellness. Nejde vždycky všechno hned. Ale dáš záměr, že něco chceš, že pro to něco uděláš a ono se to stane. Zhmotní se to! Protože zázraky se začínají dít, v momentě, kdy na ně pomyslíš. Pak už je vše jen otázkou času. 

Jsi tvůrkyně svého života! Vem ho do svých rukou a tvoř!  

Nikdy se nic nestane, když začneš propadat trudomyslnosti a říkat, že tohle ty nemůžeš, to se nikdy nepoštěstí atd. Sedět na gauči a nadávat na život? No a co pak čekáš? Nic a to je jasný. Protože změny, ty pozitivní jsou tu pro ty, co je chtějí a které vědí, že je potřeba pro to něco udělat. Tak tvoř. Jsi tvůrkyně svého života! Vem ho do svých rukou a tvoř!  

Bára Severin
Jsem mentorka pro podnikající designerky a umělkyně. Naučím tě jednoduchou strategii pro tvůj business, aby si mohla tvořit ve flow. Dokážeš tak vydělávat krásné částky, které si zasloužíš tím, co tě maximálně baví!
Komentáře